Podstawowe zalety podręcznika To się liczy 2 dla szkół branżowych

Jak namówić uczniów do nauki matematyki? W wielu przypadkach nie jest to łatwe, tym bardziej że skomplikowane zadania potrafią zniechęcać do samodzielnego poznawania świata liczb. Podręcznik “To się liczy 2” pokazuje, że nauka może być przyjemnością, a wiedza przekazywana na lekcjach będzie przydatna w przyszłej karierze zawodowej. Jest przeznaczony do stosowania w klasach 2. branżowych szkół I stopnia.

Układ książki zachęcający do nauki

Książka “To się liczy 2 do nauki” została przygotowana przez wydawnictwo Nowa Era we współpracy z dwojgiem autorów: Karoliną Wej i Wojciechem Babiańskim. Ma nowoczesny układ i zróżnicowaną kolorystykę, która sprzyja zapamiętywaniu ważnych informacji. Na prawie każdej stronie znajdziemy ilustrację, schemat lub wykres, co ułatwia naukę i powoduje, że kolejne lekcje nie są monotonne.

Wiedza przydatna w przyszłości

W kolejnych rozdziałach zamieszczono nawiązania do czynności wykonywanych na co dzień lub zawodów popularnych na rynku pracy. W szczególności warto zwrócić uwagę na informacje na temat wypełniania formularzy podatkowych lub obliczania zysku w firmie. Uczniowie mogą w ten sposób przekonać się, że wiadomości przekazywane w szkole będą przydatne w przyszłym życiu osobistym i zawodowym. 

Zadania o różnym poziomie trudności 

Podręcznik “To się liczy 2” zawiera dołączony zbiór zadań, dzięki któremu młodzi ludzie mogą doskonalić swoje umiejętności obliczeniowe. Zadania są podzielone na działy i ułożone tak, aby poziom trudności wzrastał wraz z kolejnym ćwiczeniem. Pozwala to na sprawdzenie swojej wiedzy przed następną lekcją w szkole lub zaplanowanym sprawdzianem.

Ćwiczenia wraz z odpowiedziami

Należy podkreślić, że książka “To się liczy 2” jest dostosowana do umiejętności każdego ucznia. Treść jest podzielona na stosunkowo krótkie rozdziały i każdy z nich ma podobny układ. Autorzy zamieścili przykładowe zadania wraz z gotowymi rozwiązaniami. Dodatkowo w podręczniku znajdziemy ćwiczenia związane z omawianymi zagadnieniami oraz odpowiedzi do zadań. Książka przygotowana przez wydawnictwo Nowa Era może więc zachęcić do nauki matematyki, a także do samodzielnego rozszerzania wiedzy przekazywanej na lekcjach.