Jak korzystać z podręcznika do matematyki To się liczy 2

Przekonanie uczniów do nauki przedmiotów ścisłych to trudne zadanie. Rozwiązywanie kolejnych zadań ćwiczących umiejętności obliczeniowe jest często zniechęcające i monotonne. Może to przełamać nowoczesny sposób prowadzenia lekcji oraz atrakcyjny podręcznik, taki jak “To się liczy 2“. Jest to rezultat współpracy wydawnictwa Nowa Era z Karoliną Wej i Wojciechem Babiańskim.

Zachęcenie uczniów do nauki

Podręcznik “To się liczy 2” został zbudowany w taki sposób, aby nie tylko doskonalić umiejętności obliczeniowe uczniów. Autorzy skupili się na tym, aby zgłębianie wiedzy nie było nudne, a młody człowiek wiedział, po co zapamiętywać kolejne informacje. W związku z tym układ książki jest niezwykle nowoczesny, a wszystkie istotne wiadomości są wyróżniane kolorystycznie.

W ramkach można znaleźć komentarze lub podpowiedzi autorów z nawiązaniami do zawodów możliwych do wykonywania w przyszłości. Książka prezentuje też fragmenty deklaracji podatkowej PIT, co pozwala przekonać uczniów, że matematyka ma zastosowanie zarówno w życiu osobistym, jak i przyszłej karierze zawodowej.

Samodzielne przyswajanie wiedzy

Każdy rozdział książki “To się liczy 2” ma uporządkowaną strukturę i podobny układ. Treść jest podzielona na krótkie fragmenty tak, aby młodzież nie czuła się przytłoczona przyswajaniem dużej ilości materiału na jednej lekcji. Na końcu rozdziałów znajdują się ćwiczenia podsumowujące z odpowiedziami. W podręczniku zamieszczono także rozwiązania przykładowych zadań, wraz z komentarzem tłumaczącym metodę dochodzenia do wyniku krok po kroku. Dzięki temu uczniowie mogą pracować częściowo bez pomocy nauczyciela, a tylko w trudniejszych przypadkach zwrócić się o pomoc.

Rozwijanie indywidualnych zainteresowań

Na końcu podręcznika “To się liczy 2” znajduje się zbiór zadań, które rozwijają różne umiejętności matematyczne. Są pogrupowane tak, aby nie zniechęcały do nauki, lecz pozwalały sprawdzić poziom swojej aktualnej wiedzy. Dzięki temu może być to praktyczna pomoc dla nauczyciela, który może w bardziej indywidualny sposób zająć się wychowankami na zajęciach w szkole. Książka “To się liczy 2” może być pierwszym krokiem do prawdziwego zainteresowania uczniów fascynującym światem cyfr i liczb.